Vážení zákazníci. Ak na Vašu správu dlhšie nereagujeme, zanechajte nám prosím priamo v správe e-mailovú adresu. Budeme Vás čo najskôr kontaktovať.

Spomienkový popol - čo je to?

V predchádzajúcom článku sme spomínali, že máte možnosť si nechať urnu s popolom doma. Kremácia ako taká ponúka viac možností a najmä dlhší čas na lúčenie.

Ak viete, že tento čas potrebujete, je to úplne v poriadku. Urnu si môžete nechať doma tak dlho, ako budete potrebovať. A až príde čas, kedy sa budete môcť rozlúčiť, urobíte tak. 

Nie vždy si však možno chcete nechávať doma celú urnu. Možno chcete niečo nenápadnejšie, čo nebude každý na prvý pohľad vidieť. Možno chcete, aby Vám Váš milovaný ostal vždy na blízku. Na to slúži tzv. spomienkový popol. Znamená to, že odoberiete malú časť popola (môžete o to požiadať pohrebnú službu alebo nás, ak to nechcete robiť sami), ktorú môžete umiestniť buď do pamätného svetielka, mini urničky, prípadne šperku.

Pamätné svetlo / mini urna

Pamätné svetlo je typ mini urny, kde môžete umiestniť malé množstvo popola. Svetielko je možné zladiť s urnou, ktorú ste vybrali, zväčša sú to mini verzie urien, ktoré sú prispôsobené tak, aby ste tam mohli dať aj malú čajovú sviečku. Do svetielka však nemusíte nevyhnutne dávať popol, možno ho využiť aj na osobné veci (šperky ap.) zosnulého, ktoré doň uschováte.
Mini urna je v zásade to isté, ako pamätné svetlo, len nemá priestor na čajovú sviečku. Taktiež slúži na uschovanie malého množstva popola, alebo osobných vecí zosnulého. 

Šperk

Existuje viacero druhov šperku. Rozlišujeme tieto základné typy:

  • šperky, do ktorých sa popol vsypáva
  • šperky, kde sa popol zataví v špeciálnej živici.

Oba typy sú jedinečným originálom.
S pomedzi šperkov ponúkame prívesky, náramky alebo prstene. Vyberiete si tak typ šperku, ktorý najviac vyhovuje Vám. Vďaka ich rôznorodosti si môžete vybrať šperk, ktorý Vám bude najviac pripomínať Vášho blízkeho, alebo niečo, čo mal rád. 

Pri šperkoch so zataveným popolom máte na výber viacero farieb živice a často si pozostalí vyberú obľúbenú farbu zosnulého, ktorého si takto pripomínajú. 
V prípade šperkov so zataveným popolom máte na výber aj šperky, pri ktorých na prvý pohľad nie je možné rozoznať, že sú týmto spôsobom jedinečné, pretože popol je zatavený do zadnej strany. Ich ponuka je naozaj široká a celý katalóg šperkov nájdete po kliknutí tu SEE YOU - KOMPLETNÝ KATALÓG ŠPERKOV. Ak si vyberiete šperk, ktorého cenu nevidíte, stačí ak nás kontaktujete a my Vám vždy aktuálnu cenu šperku preveríme. Tieto šperky sa vyrábajú v striebre alebo v zlate (9/14/18 karátov). Vybrať si môžete biele, žlté alebo ružové.

 

Ak máte otázky k výberu tej správnej urny, bude nám cťou Vám pomôcť. Môžete nás kontaktovať prostredníctvom:

  • telefónu na tel. č. 0944 330 282
  • na emailovej adrese amfora@amforaurny.sk
  • online chatu - pravý dolný roh stránky (prosíme, ak Vám neodpovieme hneď, zanechajte nám v ňom aj Váš e-mail, inak sa s Vami nebudeme môcť spätne spojiť)

 

S úctou,
kolektív Amfora Urny