Vážení zákazníci. Ak na Vašu správu dlhšie nereagujeme, zanechajte nám prosím priamo v správe e-mailovú adresu. Budeme Vás čo najskôr kontaktovať.

Urna BIOS

Skladom
Kód: U-BIOS
140 EUR 140 EUR bez DPH
Kategória: URNY NA POPOL
MATERIÁL: prírodný
FARBA: Béžová/Krémová/Piesková
bios2
PRÍRODNÁ ❕ nutný presyp popola

Bios - rozložiteľná urna, návrat k životu vďaka prírode

  • pomocník v procese premeny mŕtveho na živé 
  • špeciálne navrhnutá tak, aby do nej mohlo byť zasadené semienko stromu

Bios Urna je navrhnutá tak, aby hlina so semienkom stromu bola oddelená od popola. To znamená, že strom na začiatku rastie izolovaný od popola v substráte. Po uložení urny do zeme sa vplyvom vlhkosti začne materiál rozkladať a celá zostava vrátane urny s popolom sa stáva súčasťou podložia, pôdy a hnojiva pre strom.

Typ stromu alebo inej rastliny pre zasadenie odporúčame použiť s ohľadom na klimatické podmienky vo vašom regióne, aby sa zvýšili šance úspešného vyklíčenia. Je možné použiť aj hotovú niekoľkotýždňovú sadeničku stromu / rastliny, ktorej korene sú už silnejšie, čím sa zaistí úspešné prepojenie a prerastanie cez popol. 

Urnu odporúčame vložiť do exteriéru v období od jari do jesene. Počas zimy alebo pri prvých štádiách rastu rastliny / stromu odporúčame dočasne uchovávať urnu v interiéri, aby rastlinka zmocnela.  

Urnu je možné zasadiť aj do pôdy v blízkosti existujúceho stromu. Urna spolu s popolom sa rozkladaním vstrebe do pôdy a korene existujúceho stromu tak môžu nové živiny čerpať z tejto pôdy s popolom. 

Bios Urna je vyrobená z biologicky rozložiteľných materiálov - celulózy a prírodných vlákien. Balenie obsahuje dva diely urny - vrchnú časť so zeminou a spodnú časť, do ktorej sa vsypáva popol.

 

Ako to funguje:

bios5

 

Materiál: prírodný - biologicky degradovateľný
Farba: biela 
Rozmery: 15,5 x 33 cm
Váha: 1 kg

 

Urna je úplne biologicky rozložiteľná. Pri uložení do pôdy sa sama rozloží, čas rozkladu súvisí s vlhkosťou a zložením pôdy.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: